Daily Archives: June 3, 2013

Dziedziczone kilogramy

Odziedziczyć można nie tylko dom lub samochód, ale także pewne nawyki. Dzieci uczą się przez naśladowanie, jeśli w ich domu panują określone zwyczaje dotyczące odżywiania, to istnieje duża szansa, że przeniosą je na własne, dorosłe życie. Nieodpowiednia dieta, brak ruchu czy częste używanie alkoholu, są swego rodzaju przykładem jak organizować tą sferę życia. Ot chociażby popularne podjadanie, bardzo często spotykane, wydaje się niby nieszkodliwe. Rodzina ogląda telewizje a w zasięgu ręki znajdują się różnego rodzaju słodycze, każdy po nie swobodnie sięga. Dzieje się tak mechanicznie, w ten sposób można naprawdę sporo pochłonąć kalorii, nie zwróciwszy na to nawet uwagi. Taki styl postępowania dzieci, już dorosłe, kontynuują w swoich rodzinach. A to negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Tak samo jak obecne w pożywieniu tłuszcze, jeśli w domu rodzinnym było ich sporo, to prawdopodobnie zostaną one ważną pozycją i w dorosłym menu. Dlatego często całe rodziny mają problem z nadwagą i to w wielu kolejnych pokoleniach. Zerwanie z tą „tradycją” nie jest łatwe ale możliwe, trzeba tylko się postarać. Na początku na pewno będzie sporo trudności, ale z czasem powinno być coraz lepiej.

Hitachi jednym z lepszych sprzętów medycznych.

Hitachi Ltd jest jednym z największych koncernów technologicznych swoja siedzibę posiada w Tokio, oraz oferuje produkty w większości krajów na świecie na liście tych krajów jest również Polska. Hitachi stanowi w europie aż 141 spółek, które zatrudniają ponad 11 tysięcy pracowników. Przedsiębiorstwo działa bardzo aktywnie w 2008 roku wydało blisko 4 miliardy USD na R&D prowadzony w kilku centrach Azji, europie i Ameryce Północnej. Hitachi dostarcza swoje produkty do bardzo wielu branż jest to między innymi sprzęt medyczny taki jak aparatura do rezonansu magnetycznego, USG. Hitachi dostarcza również sprzęty do innych branż takich jak budownictwo, przemysł, motoryzacja, kolej, IT, energetyka, elektronika.Inną firmą dostarczającą urządzenia medyczne to JohnsonJohnson jest to amerykański międzynarodowy koncern farmaceutyczny, oraz kosmetyczny, który ma swoją siedzibę w New Brunswick w stanie New York Stock Exchange. Koncern produkuje między innymi leki, sprzęt medyczny, kosmetyki, oraz artykuły dla niemowląt.

Wagowa huśtawka

Kiedy ważymy za dużo, wtedy zabieramy się za odchudzanie. Zazwyczaj chcemy szybko się pozbyć nadprogramowych kilogramów i z dużym zapałem zaczynamy się głodzić. Często udaje się w krótkim czasie pozbyć nadmiernego tłuszczu, ale potem równie szybko wracamy do poprzedniej wagi albo nawet zyskujemy więcej kilogramów niż mieliśmy przed odchudzaniem. Jest to popularny efekt jojo. Takie praktyki negatywnie wpływają na nasze zdrowie, owszem szczupła sylwetka jest korzystna ale ważne w jaki sposób ją uzyskamy. Kiedy nasza dieta jest bardzo rygorystyczna, wówczas nie dostarczamy organizmowi części niezbędnych składników do jego prawidłowego funkcjonowania. Szybki spadek kilogramów, może też niekorzystnie odbić się na naszym wyglądzie, szara cera czy obwisła skóra, to tylko niektóre z nich. Ciągłe tycie i odchudzanie się rozregulowuje system przemiany materii. Ale to wszystko nie oznacza, że nie powinniśmy podejmować walki o szczupłą sylwetkę, tylko trzeba to robić z głową. Najlepiej jest gubić kilogramy powoli i systematycznie, od pół do jednego kilograma na tydzień, to optymalny wynik. W ten sposób miesięcznie możemy pozbyć się około czterech kilogramów, to nie jest wcale tak mało. A potem kolejne cztery i jeśli trzeba jeszcze cztery, aż do uzyskania odpowiedniej wagi.