Daily Archives: June 5, 2013

Okulary na dobry wzrok

Spacerując po ulicach miast czy mniejszych miejscowości można niejednokrotnie spotkać ludzi w okularach. Wiele osób na świcie ma problemy z oczami. Rozróżnia się wiele chorób oczu. Jednak optyka bardzo się rozwija i obecnie można wykonać dużą ilość zabiegów, które poprawiają wzrok. Oczy są bardzo ważnym zmysłem i są potrzebne każdemu, aby móc widzieć. Dlatego ludzie dbają o wzrok i jeżdżą do różnych specjalistów, aby go poprawić, bądź zahamować postęp choroby. Najczęściej, jeśli ktoś ma podstawowa wadę wzroku to musi nosić okulary czy też soczewki. Najczęściej ludzie są dalekowidzami, bądź krótkowidzami. W pewnym wieku następuje znaczne pogorszenie wzroku i wtenczas ludzie zaczynają nosić odpowiednio dobrane okulary do czytania, ponieważ rozmywają im się literki. Wiele osób również nie mają wady wzroku nosi same oprawi, z naturalnymi szkłami, ponieważ w okularach można wyglądać bardzo ładnie i można nabrać innego oblicza. Teraz okulary można sobie dobrać, jakie się chce. Na rynku jest szeroki zakres oprawie i szkieł.

Co to są i do czego służą laryngoskopy

Laryngoskopia to metoda badania krtani, która jest stosowana przez laryngologa.Laryngologia posrednia polega na badaniu krtani za pomocą lusterka krtaniowego w warunkach ambulatorium laryngologicznego. Polega to na tym, że pacjent wyciąga język ku przodowi język jest przytrzymywany przez laryngologa gazikiem. Lekarz za pomocą prawej reki wkłada lusterko, które się ogrzewa nad palnikiem albo w ciepłej wodzie i wkłada go do jamy ustnej opierając lusterko o podniebienie miękkie i języczek. Chodzi w ty zabiegu żeby udidocznic krtań, która jest oświetlana przez lustro, oraz lampę czołową, która zostaje założona na głowie laryngologa. Lusterko musi być zawsze ogrzane dlatego by nie zaparowało. Laryngologia pośrednia to drugi rodzaj metoda ta polega na oglądaniu krtani w Sali operacyjnej po zastosowaniu znieczulenia ogólnego po wcześniejszej intubacji, oraz w przypadku planowanej operacji raka krtani tracheotomii. Krtań jest oglądana za pomocą endoskopów, laryngoskopów.

Każdemu według potrzeb

Każdy z nas jest inny i ma swoje indywidualne potrzeby. Dotyczy to także żywienia. Nie chodzi bynajmniej o to, że jeden produkt jest dla określonych osób szkodliwy a dla innych nie. Wyłączamy tutaj wszelkiego rodzaju uczulenia lub konsekwencje określonych chorób. Generalnie, każdy zdrowy człowiek, jeśli w swoim menu ma tłuszcze w bardzo dużej ilości, nadużywa soli, cukru, używek i mało się rusza, to prędzej czy później będzie to miało negatywny wpływ na jego zdrowie. Ale już ilość spożywanych kalorii zależy od wielu czynników. Inne potrzeby ma dziecko, a inne człowiek dorosły. Pracownik fizyczny zużyje znacznie więcej energii, niż umysłowy. Kobiety mają inne zapotrzebowanie żywieniowe niż mężczyźni, i tak dalej. Dlatego nasza dieta powinna to wszystko uwzględniać. Jeśli tak będzie unikniemy problemów z nadwagą lub niedoborem wagi. To samo dotyczy substancji odżywczych. To wszystko wydaję się oczywiste, jednak patrząc na zwyczaje żywieniowe wielu osób, chyba tak nie jest. Albo pomimo posiadania odpowiedniej wiedzy, nie zmieniają swoich przyzwyczajeń, teoria sobie a życie sobie. Niestety często tak się zdarza i to nie tylko w tej dziedzinie. Co więcej tutaj nie ma rozróżnienia na wiek, płeć i wykonywany zawód.