Neurolog – zobacz, kiedy należy udać się na wizytę do specjalisty

Neurolog jako specjalista może pomóc nam w wielu przypadłościach związanych między innymi z układem nerwowym. Jednym z badań jakie wykonuje jest badanie EEG, wykonywane szczególnie wśród pacjentów chorujących na padaczkę, lub u tych, u których podejrzewa się to schorzenie. W poniższym artykule przybliżymy czym jest badanie EEG, a także jak wygląda epilepsja.

 

Neurolog prywatnie – wszystko, co powinieneś wiedzieć o epilepsji

Padaczka jest stanem neurologicznym charakteryzującym się nawracającymi epizodami, zwanymi „napadami konwulsyjnymi”, składającymi się z nagłych i stereotypowo powtarzanych ruchów mięśni, często połączonych z czasowym zawieszeniem stanu świadomości. Lekarz neurolog z Poznania to specjalista, który zajmuje się pacjentami z takim schorzeniem i przeprowadza ich przez cały etap leczenia.

W przypadku wystąpienia konwulsji, badaniem diagnostycznym z wyboru jest elektroencefalogram (EEG), który rejestruje elementy graficzne charakterystyczne dla każdego typu padaczki. W ten sposób odróżniając centralną formę mózgu od ogniskowej. W niektórych sytuacjach neurolog może zlecić wykonanie EEG, gdy pacjent śpi. Jednak kluczowe dla rozpoznania padaczki jest rozróżnienie, czy jest to postać pierwotna, idiopatyczna, wtórna lub uszkodzona. Dlatego konieczna jest dalsza konsultacja z lekarzem neurologiem w Poznaniu.

 

Lekarz neurolog w Poznaniu – na czym polega badanie EEG

Dzień przed wykonaniem badania należy umyć włosy i nie stosować żeli ani lakieru do włosów. Możesz zjeść normalne śniadanie / posiłek i musisz zastosować zwykłe terapie, chyba że lekarz neurolog zaleci inaczej. W przypadku wykorzystania EEG do analizy aktywności mózgu podczas snu, pacjent musi nie spać poprzedniej nocy, aby ułatwić zasypianie w czasie wykonywania badania.

Badanie nie jest ani bolesne, ani niebezpieczne. Podczas wykonywania jedynym dyskomfortem może być konieczność pozostania w bezruchu z zamkniętymi oczami, próbując rozluźnić wszystkie mięśnie.

Jest to ważne, aby zoptymalizować rejestrację sygnału elektrycznego mózgu i zredukować artefakty pochodzenia mięśniowego i ruchowego. Ciągłe wahania normalnej aktywności mózgu wywołują, pomiędzy różnymi punktami skóry głowy, niewielkie różnice w potencjale elektrycznym, które są wzmacniane i rejestrowane normalnie przez kilka minut (w szczególnych przypadkach do 24 godzin).

Neurolog

 

  Odpowiednia dieta pomoże ci zgubić zbędne kilogramy

Po zakończeniu badania, neurolog w Poznaniu omówi z Tobą wyniki badań i zadecyduje o dalszym leczeniu.

Previous post Najlepszy filtr do ekspresu Krups – wszystko co musisz o nim wiedzieć
Canon Pixma TS3150 Next post Jaki tusz do Canon Pixma TS3150?