Panele winylowe – tradycja w nowoczesnej formie.

Współczesne osiągnięcia technologiczne pozwalają na bardzo wiele udogodnień w niemal każdej dziedzinie życia, również w aranżacji wnętrz. Dostępne oprogramowania pozwalają na wizualizowanie w wysokiej rozdzielczości z uwzględnieniem każdego detalu dekoracyjnego. Na dodatki można mieć różne koncepcje, jednak gdy chodzi o podłogi jest tylko jeden słuszny wybór – panele lvt.

Aby kompleksowa aranżacja nie straciła na jakości, warto zwrócić uwagę na dość popularny ostatnim czasem produkt, jakim są panele winylowe. Dla tych, którzy są przyzwyczajeni do tradycyjnych rozwiązań może być wielce użyteczna wiedza na temat tego rewolucjonizującego rynek podłogowy rozwiązania. Pierwszym, najbardziej wpadającym w oko atutem jest wyrazistość i realizm wzornictwa, które zawiera się w tak zwanej warstwie „filmowej” panelu. To właśnie tu decyduje się czy będzie imitował drewno czy też może przybierze fakturę kamienną.

Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań są zmuszeni do zaopatrywania się w szereg specjalistycznych, nie zawsze zdrowych i przyjaznych dla środowiska, detergentów. Tymczasem panele lvt nie wymagają wyrafinowanej procedury pielęgnacyjnej, bowiem górna warstwa optymalizuje ich trwałość oraz minimalizuje potrzebę chemicznej konserwacji. Co więcej, dobór komponentów w procesie scalania kolejnych warstw podczas produkcji, pozwala na ich zastosowanie w przestrzeniach o wzmożonym ryzyku występowania wody, pary wodnej czy wilgoci, a więc łazienki i kuchnie.

Tradycyjne metody zawierają w procesie montażu dodatkowe komponenty w postaci różnego rodzaju podkładów i mas mocujących. Panel winylowy to „czysta” przyjemność montowania. Nie tylko zaoszczędzisz czas, ale także nie potrzebujesz dodatkowych ekip montażowych. System opierający się na specjalnych zatrzaskach pozwoli na łatwą i przy tym precyzyjną procedurę układania. Jeżeli nawet ktoś decyduje się na wariant z zastosowaniem odpowiedniego kleju, to i tak mechanizm jest o wiele mniej złożony niż przy nawierzchniach wymagających przykładowo fugowania.

Tradycjonaliści tracą czas w kolejkach sklepowych. Tymczasem winylowe panele w szerokim asortymencie i wysokiej klasie jakościowej czekają na: https://grupamo.pl/produkty/panele-winylowe-lvt/. Marki, z którymi współpracujemy to flagowi producenci w tej dziedzinie, których odznaczają nie tylko wieloletnie gwarancje, ale także szereg certyfikatów, które świadczą o tym, że produkty są przyjazne dla środowiska, a także dla użytkujących. Szczegółowe opisy i wizualizacje oraz intuicyjne wyszukiwanie określonych produktów pozwolą na łatwy wybór.

  Jakie są przyczyny wrzodów żołądka?

Zwolenników tradycyjnych rozwiązań podłogowych rewolucji na pewno nigdy nie zabraknie, ale panele winylowe są zdecydowaną rewolucją, która przenosi nas na wyższy poziom komfortu, ekonomii, estetyki. Można śmiało powiedzieć, że to tradycja w nowoczesnej formie. Podczas aranżacji wnętrza można wybrać jeden styl albo ze smakiem i estetyką można eksperymentalnie mieszać różne style, jednak gdy chodzi o podłogi, to wybór jest jasny i nie trzeba eksperymentować.

Previous post Chaos młodzieńczy
Next post Neurolog w Poznaniu – po wypadku bywa różnie