Co to jest kurzajka i zamrażanie kurzajek

kurzajkaKurzajki są dość dokuczliwymi zmianami skórnymi, które pojawiają się w różnych miejscach, najczęściej na dłoniach. Nie ma w tym nic pozytywnego, gdyż zdecydowanie szpecą ciało. Kurzajką można nazwać dość specyficzną, niedużą narośl, która ma kształt podłużny lub okrągły. W zasadzie nie bolą, a powstają na skutek wirusowego zarażenia skóry. Bolesne są tylko pod płytką paznokciową, gdzie również mogą się pojawiać. Bez względu na to, czy bolą, czy nie, powinno się je usuwać.

Niestety nie wyglądają zbyt estetycznie. Dlatego szczególnie kobiety decydują się na ich usunięcie. Tylko, czy to takie proste? Trudne nie jest, ponieważ dziś można kupić specjalne produkty przeznaczone do tego celu. Lekarze podpowiadają, że bardzo skuteczną metodą eliminowania kurzajek jest po prostu zamrażanie ich. Oczywiście nikt nie mówi o tym, aby ktoś wkładał rękę do zamrażarki w celu zamrożenia kurzajki, ale są nieco inne, zdecydowanie bezpieczniejsze i przyjemniejsze sposoby. Otóż wystarczy kupić specjalny sztyft, który przykłada się do kurzajki na pewien czas i to już praktycznie wszystko. Właśnie postępując w ten sposób, można usunąć nawet najbardziej oporną kurzajkę. To nie boli, nie trwa zbyt długo, a efekty są widoczne.

Zamrażanie kurzajek jest znane od niedawna. Przeznaczone do tego produkty są bardzo łatwo dostępne w aptekach jak np: Dziś można je kupić nawet w internecie. Na pewno warto zainteresować się daną metodą na wypadek, gdyby kurzajki pojawiły się gdzieś na ciele w najmniej odpowiednim momencie.

  Neurolog w Poznaniu - po wypadku bywa różnie