Mały sklep z alkoholami a hurtownia

WhiskyAlkohol można kupić w małym sklepie, a także w hurtowni. Mały sklep monopolowy to punkt sprzedaży, w którym oferta nie wydaje się zbyt bogata. Ceny natomiast są dość wysokie. Wszystko to sprawia, że zakupy w tego rodzaju punktach nie są zbyt satysfakcjonujące, a sama oferta jest przygotowana tylko dla wybranych klientów. Klientami tych oto sklepów są osoby fizyczne, które od czasu do czasu potrzebują butelkę wybranego alkoholu lub ewentualnie kilka.

Z kolei hurtownia alkoholi jest zdecydowanie większym punktem sprzedaży, w którym można kupić alkohole pochodzące z całego świata. Gdyby tego było mało, oferta jest skierowana nie tylko do osób fizycznych, ale też do tych, które prowadzą działalność gospodarczą. Stąd w hurtowniach obowiązują dwie ceny, netto i brutto, a więc ceny detaliczne i hurtowe. W dużych hurtowniach czasem można też liczyć na upusty i promocje. Najczęściej małe sklepy monopolowe słyną z tego, że są drogie, duże hurtownie zaś kojarzą się z niskimi cenami. Oczywiście każdy ma prawo wyboru i sam może zdecydować, gdzie kupi wybrany alkohol. Jednak jeżeli ktoś oczekuje porady w danym zakresie, to powinien wiedzieć, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie właśnie wspomniana hurtownia.

Większy wybór alkoholi, produkty wielu znanych producentów, atrakcyjne ceny, promocje, możliwość upustu przy zakupie większej ilości – wszystko to zdecydowanie wpływa na atrakcyjność oferty. Zapewne dlatego hurtownie cały czas cieszą się popularnością, a małe sklepiki są odwiedzane tylko od wielkiego święta.

  Woda dar natury i nowoczesny dystrybutor