Popularne trendy kolorystyczne

Przez ostatnie lata trendy dotyczące łazienki uległy zmianie. Jest ona teraz uznawana za część jednej przestrzeni. Ważna przy tym jest rola, którą przypisuje się fakturze i wybranym kolorom. Są to najważniejsze dwa aspekty do stworzenia odpowiedniego nastroju i odczucia dla osoby przebywającej w pomieszczeniu. Niektórzy dopatrują się tendencji poszerzenia gamy kolorystycznej do producentów płytek ceramicznych i sanitarnych. Prawie u każdego producenta znajdziemy w ty momencie szary kolor, ponieważ jest on czymś nowym i posiadającym wiele rodzajów faktur.

Często wykorzystuje się go obecnie przy produkcji mebli, urządzeń czy płytek. Bardzo popularnym trendem w tym momencie jest łączenie ze sobą bieli i szarości. Łącząc ze sobą dwie zupełnie różne faktury, szorstką szarą oraz lśniącą biel uzyskamy coś niepowtarzalnego. Szarość idealnie wpisze się w monochromatyczne wnętrza. Kolory monochromatyczne – czyli wiele odcieni jednego koloru. Bardzo często znani projektanci stosują monochromatyczne odcienie oraz różne ich faktury. Bardzo dobrze wpasowującym się akcentem kolorystycznym jest użycie odrobiny czerni. Piękne podkreśli wannę, toaletę czy umywalkę w jasnym pomieszczeniu. Często znajdziemy ją też na stojakach z kranami.

Płytki podłogowe z pomysłem

Czasy ceramicznych analogów są już przeszłością. Aktualnie większość projektantów idąc za trendami i modą zaczyna używać płytek ceramicznych. Są one bardziej wytrzymałe i efektowne niż poprzednie ceramiczne. Płytki te są barwione już w momencie mieszania się płynnych materiałów. Dzięki temu płytki nie rysują się i nie blakną. Na ten moment liderem są wielkoformatowe płytki. Duże formaty (120 x 240, 120 x 180, 80 x 80) są bardzo chętnie tworzone przez projektantów. Niezależnie od wielkości pomieszczenia idealnie pasują one na podłogi czy ściany. Projektanci na ściany proponują płyty cienkie, do 5 mm.

Natomiast do układania na podłogach lepiej sprawdzą się płytki grubsze, od 7 do 10 mm. W dalszym ciągu popularne są kolory inspirowane naturą. Wzory drewna, marmuru, różne kamienie czy nawet i beton. Producenci przy wybieraniu płyt na ściany polecają jasny marmur z połyskiem. Daje to fantastyczny efekt. Na podłogi natomiast polecają płyty matowe ze strukturą, ponieważ zapobiega ona ślizganiu się. Nowym popularnym trendem są teraz płytki imitujące drewnianą podłogę. W ten sposób można ocieplić trochę łazienkę i czuć się w niej bardziej komfortowo. Ciekawa jest również kamionka porcelanowa, która wygląda jak beton dzięki swojej unikalnej barwie i strukturze. Często wybierana jest do wnętrz strychów, biur czy nawet restauracji. Nierówna, chropowata powierzchnia uważana jest za łatwiejszą w utrzymaniu i bardziej trwałą.

  Oprogramowanie ERP – dlaczego warto zdecydować się na system SAP?

Grupa Mo i idealne łazienki

Łazienka jest miejscem wyjątkowym. Powinna ona być zrobiona tak, aby każdy mógł się w niej czuć komfortowo i zrelaksowany. Na łazienkę składa się kilka aspektów. Są to ściany, podłogi, meble, instalacje sanitarne oraz oświetlenie. Przy projektowaniu łazienki warto zastanowić się nad wyborem kolorystycznym, akcentami, naturą, tak by stworzyć w niej harmonię.

Przykładowo można ze sobą połączyć drewniane meble oraz płytki marmurowe z ceramicznymi oprawami. Jest to rozwiązanie dobre dla każdego. Zapraszamy do naszych sklepów stacjonarnych oraz na stronę internetową Grupy Mo po więcej inspiracji: https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/

Previous post Bezpieczne meble dla dziecka
Next post Bunt kontra własny kąt