Laserowe zabiegi ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna przeżywa rozkwit. Kobiety coraz częściej korzystają z zabiegów niwelujących przykre dolegliwości intymne, a gabinety ginekologiczne dysponują coraz większą gamą zabiegów o niskim stopniu ingerencji. W grupie zabiegów małoingerencyjnych mieszczą się m.in. procedury wykorzystujące światło lasera. Przyjrzyjmy się zatem rodzajom zabiegów laserowych oferowanych przez ginekologów (więcej o zabiegach laserowych

Ginekologia estetyczna jest dziedziną zajmującą się poprawą wyglądu zewnętrznych narządów płciowych kobiet oraz przywróceniem ich funkcjonalności zaburzonej na skutek defektów budowy, utraconej w wyniku różnego rodzaju schorzeń, doświadczeń czy wieku. Statystyki podają, że kobiety coraz chętniej korzystają z usług ginekologów estetycznych nie tylko w celu poprawy strony fizjologicznej, a także – jeśli nie przede wszystkim – poprawy strony psychicznej swojej intymności, podniesienia poczucia własnej wartości, a tym samym przywrócenia pewności siebie. W ofercie gabinetów ginekologicznych znajdują się zabiegi ingerencyjne, które wymagają użycia skalpela, a także zabiegi charakteryzujące się niewielką ingerencyjnością, o krótkim okresie rekonwalescencji i dużej efektywności. W tej grupie wyróżnia się m.in. zabiegi laseroterapii. Dr Marek Wasiluk z Centrum Medycyny Nowoczesnej Trinicum (w wypowiedzi dla MEDserwis.pl) twierdzi, żelaser radzi sobie bardzo dobrze z większością problemów, z którymi kobiety zgłaszają się do gabinetów ginekologii estetycznej. Wykorzystujące światło lasera procedury wykonywane na zewnętrznych narządach płciowych wymagają użycia narzędzia charakteryzującego się z jednej strony wysoką efektywnością, z drugiej zaś delikatnością. Laserów o takich właściwościach jest na rynku kilka. Są to urządzenia uniwersalne, które służą leczeniu różnorodnych schorzeń.

Laserem w intymność

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów proponowanych przez ginekologów jest laserowa rewitalizacja pochwy. Zabieg ten jest dedykowany paniom w wieku okołomenopauzalnym oraz kobietom po licznych porodach, które doświadczają zmniejszonej jędrności zewnętrznych narządów płciowych, suchości pochwy i dyskomfortu podczas pożycia seksualnego. Do zabiegu stosowany jest laser frakcyjny wyposażony w specjalną końcówkę. Poddanie śluzówki pochwy działaniu światła stymuluje ją do uruchomienia procesów naprawczych, powodując m.in. pogrubienie, a tym samym wpływając na odpowiednie nawilżenie oraz obkurczenie. Kobietom, u których po porodach pozostały nieestetyczne, a niekiedy także utrudniające prawidłowe funkcjonowanie blizny poporodowe czy zrosty, również doradza się skorzystanie z laserowej korekcji tego defektu.

  Co wybrać na kaszel

Wykorzystanie światła lasera przynosi także bardzo dobre efekty w terapii wysiłkowego nietrzymania moczu, które statystycznie znacznie częściej dotyka kobiet nie tylko w wieku menopauzalnym, ale coraz częściej także trzydziestolatek. Procedura polega na obkurczeniu pochwy metodą fototermiczną, która powoduje namnażanie i wzmocnienie włókien kolagenowych tkanek poddanych terapii. W rezultacie dochodzi do wzmocnienia ścian pochwy, powięzi wewnątrzmiednicznej, a także okolic ujścia cewki moczowej, a tym samym zmniejszenia kąta jej nachylenia.

Laser stosowany jest również w zabiegach korygujących wygląd warg sromowych. Przerośnięte wargi sromowe mniejsze to nie tylko defekt estetyczny, ale także spory problem natury fizjologicznej. Laser umożliwia korektę wielkości lub kształtu warg, a także pozwala na szybką koagulację tych bardzo ukrwionych tkanek i krótki okres rekonwalescencji pozabiegowej. Oddziaływanie światłem lasera umożliwia ponadto wykonanie procedury rozjaśniania okolic intymnych.

Terapia zewnętrznych narządów płciowych kobiety metodą laserową zyskuje coraz większą popularność i jest doskonałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Procedury te charakteryzują się nie tylko niewielką bolesnością i znikomą ingerencją, ale także możliwością szybkiego powrotu do zwykłej aktywności życiowej. Warto zastanowić się nad tym wariantem leczenia przed podjęciem radykalnych kroków.

Previous post Tworzenie oprogramowania dla przychodni
Next post Nowoczesne stylizacje